Ing. Miroslav Joch

To nejlepší pro vás i Budějovice

750 let města zatím oslavuje pouze stolní kalendář

750 let města zatím oslavuje pouze stolní kalendář 750 let města zatím oslavuje pouze stolní kalendář

Město České Budějovice letos oslaví 750 let od svého založení. Možná. Zastupitelstvo se totiž k přípravám staví dost laxně. Přitom po funkčním období primátora Thomy, který veškeré přípravy vzal na sebe, ačkoliv na ně neměl čas, je co dohánět. Přesto se od listopadu pouze jedná a zjišťuje. Selský rozum mi říká, že to se mělo stihnout před koncem loňského roku a město mělo do jubilea vstupovat s jasnou vizí.

Místo toho diskuze pokračují i nyní, na konci ledna. Hmatatelnými výsledky těchto debat jsou pouze výroční kalendář, návrh loga a výplatní páska koordinátorky oslav, kterou se stala nejmenovaná zastupitelka. Úkolem koordinátorky je „stanovit plán akcí a zkoordinovat je s ostatními subjekty, dohodnout spolupráce, […] vytvořit mediální plán a realizovat jej.“ Opět mám pocit, že toto vše se mělo stát mnohem dřív. Zvlášť v případě, že plán počítá se začátkem oslav v březnu a dalšími akcemi po celý rok.

Mrzí mě, že ani při tak výjimečné události, jako je tři čtvrtě tisíciletí existence města, není současná koalice schopna efektivně fungovat a připravit pro obyvatele důstojné a zajímavé oslavy. Místo toho její členové i nadále sledují především vlastní zájmy a ztrácejí čas nekončícími debatami.

Ing. Miroslav Joch

Narodil se 11.4.1977 v Českých Budějovicích, absolvoval ČVUT Praha. Je úspěšným podnikatelem a zároveň působí na pozici 1. náměstka primátora Českých Budějovice a radního Jihočeského kraje. Je ženatý, má dvě děti. Členem ČSSD od 2002

Email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © Ing. Miroslav Joch, 2012 - 2014

Česká strana sociálně demokratická České Budějovice
Facebooková stránka Ing. Miroslava Jocha