Ing. Miroslav Joch

To nejlepší pro vás i Budějovice

Dlužné částky by stačily na opravu ulice a zateplení školky

Dlužné částky by stačili na opravu ulice a zateplení školky Dlužné částky by stačili na opravu ulice a zateplení školky

Tisíce dlužníků nepoškozují jen samotné město, ale především jeho občany. Jen na komunálních poplatcích přesahuje dluh 19 miliónů korun, k tomu je třeba připočítat i necelý půl milión za dosud neuhrazené exekuční náklady. Přestože je ale vlastní vymáhání dluhů mnohdy drahé a někoho možná napadne, že by bylo mnohem levnější zvláště nízké částky automaticky odpouštět, já osobně takový postup považuji za krajně nevhodný. Přinesl by totiž jediné. Okruh dlužníků by se rozšířil a navíc bychom vlastně potrestali ty, kteří své závazky vůči městu poctivě plní.

Za nevymožené částky bychom mohli pořídit ledasco. Například 13 miliónů byl rozpočet na rekonstrukci ulice Edvarda Beneše, na 9 miliónů přišlo zateplení školy L. Kuby, s 8 milióny se počítá na rekonstrukci křižovatky ulic Rudolfovské a Nádražní nebo třeba dvanáct milionů korun nás stojí roční správa veřejného osvětlení...

Město se proto snaží zavést i nástroje určité prevence, například pokud si fyzická či právnická osoba chce pronajmout od města určitý majetek, musí prokázat bezdlužnost vůči městu. Další roli sehrávají občanské poradny, které pomáhají lidem, kteří se ocitli ve složité finanční situaci, jejich problémy řešit.

Pevně doufám, že do budoucna se lidé naučí odpovědněji přistupovat k finančním otázkám a město se tak bude moci namísto vymáhání pohledávek věnovat investicím, A pak bude určitě na opravy ulic, školek či dětských hřišť.

Ing. Miroslav Joch

Narodil se 11.4.1977 v Českých Budějovicích, absolvoval ČVUT Praha. Je úspěšným podnikatelem a zároveň působí na pozici 1. náměstka primátora Českých Budějovice a radního Jihočeského kraje. Je ženatý, má dvě děti. Členem ČSSD od 2002

Email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © Ing. Miroslav Joch, 2012 - 2014

Česká strana sociálně demokratická České Budějovice
Facebooková stránka Ing. Miroslava Jocha