Ing. Miroslav Joch

To nejlepší pro vás i Budějovice

Nadcházející týden rozhodne o dalším osudu točny

Nadcházející týden rozhodne o dalším osudu točny Nadcházející týden rozhodne o dalším osudu točny

Následující dny rozhodnou o budoucnosti otáčivého hlediště, neboť do Českého Krumlova přijedou experti z UNESCO. Ještě před jejich návštěvou projednají ve středu 20. srpna českobudějovičtí radní informativní materiál o stavu přípravy architektonické soutěže na novou točnu.

Stále přitom vycházíme z jejího zachování přímo v zámecké zahradě. Protože ale nájemní smlouva s Národním památkovým ústavem končí v roce 2015, požádalo město o její prodloužení až do 31. prosince 2020. Nový projekt počítá s demontovatelným hledištěm i s tím, že divadlo opustí prostory letohrádku Bellarie a zázemí pro herce i hudebníky bude v zámecké jízdárně. Pro objekt skladu by měl být využit jižní pozemek za zdí zahrady. Jenomže tady předkládaná koncepce naráží na územní plán Českého Krumlova, proto se středečního jednání rady zúčastní i krumlovský starosta Dalibor Carda.

Naší snahou je najít na regionální, národní i mezinárodní úrovni takové řešení, které umožní zachovat významný kulturní fenomén otáčka a zároveň neohrozí status památky mimořádné univerzální hodnoty. Rádi bychom v konečném důsledku eliminovali kontroverze, které se táhnou už od zapsání městské památkové rezervace do seznamu Světového dědictví UNESCO. Dvě desítky let se otáčivé hlediště potýká s nejistotou a tento stav není důstojný vlastně pro nikoho, proto chceme mít konečně jasno a zachování divadelní scény v zahradě je pro nás prioritou.

Ing. Miroslav Joch

Narodil se 11.4.1977 v Českých Budějovicích, absolvoval ČVUT Praha. Je úspěšným podnikatelem a zároveň působí na pozici 1. náměstka primátora Českých Budějovice a radního Jihočeského kraje. Je ženatý, má dvě děti. Členem ČSSD od 2002

Email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © Ing. Miroslav Joch, 2012 - 2014

Česká strana sociálně demokratická České Budějovice
Facebooková stránka Ing. Miroslava Jocha