Ing. Miroslav Joch

To nejlepší pro vás i Budějovice

Nekonečný příběh zdržování výstavby propojky sídlišť pokračuje dalšími odvoláními

Nekonečný příběh zdržování výstavby propojky sídlišť pokračuje dalšími odvoláními Nekonečný příběh zdržování výstavby propojky sídlišť pokračuje dalšími odvoláními

Omezení provozu na Husově třídě kvůli vybudování ZTV, uzavření provozu na ulici O. Nedbala kvůli její rekonstrukci... To vše jsou stavební akce, které ukázaly, že chybějící alternativní objízdné trasy vedou k dopravním kolapsům a neúměrnému zatěžování komunikací, a to i těch, které rozhodně nemohou zvládnout takovouto intenzitu provozu a v úzkých ulicích roste riziko střetu nejen mezi vozidly, ale i pěšími. Nemluvě o nárůstu hluku.

I ten nejzarytější odpůrce vybudování spojky ulic Milady Horákové a Strakonické, který si zachoval alespoň špetku zdravého rozumu a lidskosti, by na základě těchto do očí bijících argumentů kapituloval a přestal by bránit její výstavbě... Ale zpět do reality. Na odbor dopravy a silničního hospodářství Magistrátu města Č. Budějovice však dorazily rovnou tři shodná odvolání proti prodloužení nedostatků doplnění žádosti, jedno z nich nese v této „kauze“ už pověstné jméno Radek Vinkler s dovětkem „zmocněnec s mandátem zastupovat ve správním řízení 63 fyzických osob, dvě bytová družstva (2 domy), 4 společenství vlastníků (7 domů)“.

Těmito údajnými nedostatky se právě spolek kolem pana Vinklera a paní Paukejové (která na boji proti spojce postavila svou politickou kampaň, se kterou ale příliš neoslovila) snaží výstavbě této tolik potřebné komunikace bránit. Já jen pevně doufám, že těchto „63 fyzických osob“ nepoužívá k dopravě do zaměstnání (třeba do JE Temelín) či za nákupy a dalšími cestami automobil, jinak bych je asi musel považovat za pokrytce, když na jedné straně tolik brání své domovy, ale nijak jim nevadí, že zatěžují tisícovky vozů z Máje dennodenně své spoluobčany bydlící mezi Branišovskou a O. Nedbala, když by snadno mohla alespoň ta část mířící na Strakonickou používat plánovanou komunikaci vedoucí přes bývalý vojenský prostor.

Ing. Miroslav Joch

Narodil se 11.4.1977 v Českých Budějovicích, absolvoval ČVUT Praha. Je úspěšným podnikatelem a zároveň působí na pozici 1. náměstka primátora Českých Budějovice a radního Jihočeského kraje. Je ženatý, má dvě děti. Členem ČSSD od 2002

Email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © Ing. Miroslav Joch, 2012 - 2014

Česká strana sociálně demokratická České Budějovice
Facebooková stránka Ing. Miroslava Jocha