Ing. Miroslav Joch

To nejlepší pro vás i Budějovice

Odborník za 100 tisíc měsíčně navíc z vašich kapes

Odborník za 100 tisíc měsíčně navíc z vašich kapes Odborník za 100 tisíc měsíčně navíc z vašich kapes

Komunální volby v Českých Budějovicích jsou platné, jak v těchto dnech rozhodl soud. Na 21. listopadu, přesně na pravé poledne, je tedy svoláno zastupitelstvo, na které doporučuji všem se přijít podívat. Zcela určitě prožijete nezapomenutelný zážitek volby primátora a jeho sedmi náměstků.

V Plzni vystačí jen se 4mi náměstky

Už dříve jsem poukázal na to, že je to poprvé, co místo čtyř náměstků usedne na radnici ještě pátý, šestý a sedmý uvolněný náměstek. Přitom výrazně větší statutární město Plzeň si bohatě vystačí se čtyřmi náměstky a rada města se zde skládá jen z devíti, namísto z jedenácti radních, jako je tomu v Českých Budějovicích. Zřejmě v Budějovicích nezbyly uvolněné funkce na všechny v uvozovkách potřebné. Ale kdo to bude platit, ptám se? Odpověď je jasná. Ze svých kapes daňoví poplatníci. Proč a kolik peněz to bude, nám všem Budějčákům třeba vysvětlí právě na zastupitelstvu.

Je velmi smutné sledovat, kolik máme odborníků, kteří nám společně s panem budoucím primátorem zajistí v našem městě to, že "bude líp". Sledovat tolik odborníků, kteří jsou schopni ze dne na den opustit své zaměstnání, aby začali pracovat pro blaho města je opravdu neuvěřitelné. Dodávám, že mi to tak trochu připomíná situaci na ministerstvu dopravy. Ministr Prachař rezignoval a přichází pan Ťok, výkonný ředitel společnosti SKANSKA. To je firma, která mimo jiné ráda staví dálnice. Nerozumím tomu, proč odchází člověk z pozice výkonného ředitele, kde bere 600 tisíc měsíčně do příběhu s názvem ministr dopravy za 150tisíc měsíčně, a to zrovna člověk ze stavební firmy - to jistě není klientelismus! Právě klientelismus slíbili vystrnadit z radnice i budoucí vládci města. Ovšem je tomu opravdu tak?

Přehlížený úředník vymetá klientelismus z radnice

Ještě nebylo osm statečných ani zvoleno a již jeden po druhém, někdy i společně chodí po radnici a přemýšlí, jak sestěhovat úředníky, aby každý z nich měl dostatečně důstojnou kancelář. Není divu. Za 750 let trvání města, je tento stav opravdu poprvé. Radnice na tolik odborníků stavěná nebyla.

Proto již nyní úředníci trnou, zda je poskládají tak, že budou sedět po dvou po třech. Paradoxně toto řídí zastupitel za ANO, který je, podle (pořád ještě) stávajícího primátora Thomy, presentován jako zastupitel jednající s plnou mocí pana Svobody, jež bude zřejmě primátorem následujícím. Tento pracovník radnice a zároveň zastupitel, který byl zcela jistě dlouho podceňován a přehlížen, se s plnou vervou pustil do práce. Ještě ani nesložil zastupitelský slib a již vymetá klientelismus z radnice.

ANO bude líp za 700 tisíc měsíčně navíc již od 21. listopadu

Občané Českých Budějovic, přijďte se v pátek 21. listopadu podívat na nové vedení Vašeho města. Přijďte se podívat na tým odborníků, kteří zajistí to, že bude v Českých Budějovicích líp. Líp za celkem 700 tisíc měsíčně za mzdy pro nové náměstky, v čemž nejsou ale započítány další provozní náklady.

Opravdu si myslíte, že charisma pana Babiše dosáhne až do Českých Budějovic, nebo se stává z ANO kolos, který již nikdo neřídí?

Ing. Miroslav Joch

Narodil se 11.4.1977 v Českých Budějovicích, absolvoval ČVUT Praha. Je úspěšným podnikatelem a zároveň působí na pozici 1. náměstka primátora Českých Budějovice a radního Jihočeského kraje. Je ženatý, má dvě děti. Členem ČSSD od 2002

Email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © Ing. Miroslav Joch, 2012 - 2014

Česká strana sociálně demokratická České Budějovice
Facebooková stránka Ing. Miroslava Jocha