Ing. Miroslav Joch

To nejlepší pro vás i Budějovice

Optimistické vyhlídky z Benešova: tři nové úseky dálnice D3 do roku 2018

Optimistické vyhlídky z Benešova: tři nové úseky dálnice D3 do roku 2018 Optimistické vyhlídky z Benešova: tři nové úseky dálnice D3 do roku 2018

Valná hromada Sdružení pro výstavbu dálnice D3 a R4 v Benešově se úvodem věnovala celkové problematice dálnice D3 v evropském a národním kontextu včetně jejího vlivu na intenzitu dopravy v ČR. Hned poté přišel na přetřes mnohem palčivější problém – váznoucí realizace středočeské části dálnice. Tu brzdí zatím neaktualizované zásady územního rozvoje Středočeského kraje.

Pak už přišla na řadu ta část dálnice, která Jihočechy zajímá nejvíce. Úseky Borek – Úsilné a Veselí nad Lužnicí – Bošilec by měly být dokončeny v roce 2016 a navazující úsek do Ševětína v roce 2018. Celý jihočeský úsek s výjimkou úseku Kaplice – státní hranice by měl být hotový v roce 2021.

Ač bych byl samozřejmě velmi rád, kdyby se tyto termíny podařilo nakonec splnit, je třeba brát je s rezervou. Nesplněných slibů už Jihočeši slyšeli habaděj. Doufejme, že nepotká výstavbu této páteřní stavby další zádrhel, jako tomu bylo v minulosti už tolikrát, a termíny se opravdu dodrží.

Závěrem se volilo složení nové výkonné rady, kam jsem byl jako jeden z členů zvolen. O výstavbu důležitých dopravních staveb se zajímám dlouhodobě a jsem rád, že v této práci můžu pokračovat.

Ing. Miroslav Joch

Narodil se 11.4.1977 v Českých Budějovicích, absolvoval ČVUT Praha. Je úspěšným podnikatelem a zároveň působí na pozici 1. náměstka primátora Českých Budějovice a radního Jihočeského kraje. Je ženatý, má dvě děti. Členem ČSSD od 2002

Email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © Ing. Miroslav Joch, 2012 - 2014

Česká strana sociálně demokratická České Budějovice
Facebooková stránka Ing. Miroslava Jocha